Споживач, комерційний ВОГ якого віднесено до І категорії (річний обсяг споживання становить більше 3 млн куб. м), має право на одночасне отримання природного газу від декількох постачальників на одну точку комерційного обліку, якій присвоєно окремий EIC-код, в одному розрахунковому періоді після укладення з такими постачальниками угоди про алокацію, предметом якої є розподілення об’єму фізичного відбору споживача на відбори кожного постачальника (замовника послуг транспортування), який є стороною цієї угоди.
Угода про алокацію повинна містити такі умови, що є істотними та обов'язковими для цього виду угоди:
1) місце і дату укладення угоди, а також найменування постачальників і споживача та їх EIC-коди як суб'єктів ринку природного газу;
2) предмет угоди, яким є розподілення обсягів постачання споживачу природного газу між постачальниками;
3) ЕІС-код точки комерційного обліку споживача, по якій буде здійснюватися постачання природного газу постачальниками;
4) порядок пропорційного розподілення (алокаційний алгоритм) фізичного відбору споживача на відбори кожного постачальника за кожну газову добу;
5) період постачання природного газу, на який розповсюджується дія алокаційного алгоритму;
6) умови припинення угоди про алокацію.
Постачання газу споживачу на умовах угоди про алокацію здійснюється за умови реєстрації угоди про алокацію в інформаційній платформі Оператора ГТС в порядку, встановленому Кодексом газотранспортної системи.
*Цей зразок договору на постачання природного газу (далі - Зразок) не є пропозицією укласти договір та не повинен розглядатися будь-якою особою як підстава для виникнення цивільних та/або господарських та/або інших зобов'язань.
Цей Зразок розміщений відповідно до вимог пункту 2.6 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з постачання природного газу, затверджених постановою НКРЕКП від 16 лютого 2017 року № 201, та виключно з метою інформування користувачів цього веб-сайта про:
У випадку виникнення будь-яких спірних питань, будь ласка звертайтеся за адресою 04050, м. Київ, вул. Мельникова, будинок 12 або 01004, м. Київ, вул. Червоноармійська/Басейна, будинок 1-3/2 літера «А», приміщення F- 8А з понеділка по п’ятницю з 09:00 до 18:00, обідня перерва з 13:00 до 14:00, за телефоном +38 (044) 223-14-76 або за електронною поштою metidagaz@ukr.net
Особа, відповідальна за врегулювання спорів, директор: Іванов Євгеній Олександрович
Всі спори та суперечки, що виникають між постачальником та споживачем природного газу, вирішуються шляхом проведення переговорів. У такий порядок спори мають бути вирішені у прозорий, справедливий і швидкий спосіб.
Для цілей цього розділу веб-сайта під споживачем розуміється особа, яка уклала з ТОВ "МЕТІДА" договір постачання природного газу з метою використання для власних потреб або використання в якості сировини, а не для перепродажу.
У разі, якщо між постачальником та споживачем природного газу спір або суперечка не можуть вирішитися шляхом проведення переговорів, споживач може звернутися з метою їх вирішення до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі - НКРЕКП або Регулятор).
Споживач має право звернутися із заявою про вирішення спору або суперечки до Регулятора у відповідності до статті 21 Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг».
НКРЕКП, розглядає скарги споживачів щодо порушення їхніх прав та інтересів суб’єктами ринку природного газу, зокрема, з питань:
Регулятор розглядає скарги споживачів відповідно до Закону України "Про звернення громадян". Вирішення спорів, що виникають між суб’єктами ринку природного газу здійснюється у порядку, затвердженому Регулятором.
Під час розгляду скарг, вирішення спорів Регулятор має право вимагати від суб’єктів ринку природного газу, копії документів, пояснення та іншу інформацію, необхідні для встановлення фактичних обставин справи та врегулювання спору або суперечки.
До прийняття рішення по суті спірного питання Регулятор може проводити попередні слухання із залученням заінтересованих осіб та, за потреби, проводити позапланові перевірки. Порядок проведення попередніх слухань визначається Регулятором.
За результатами розгляду скарги, вирішення спорів або суперечок Регулятор приймає рішення про:
Рішення Регулятора надається суб’єкту ринку природного газу шляхом надсилання або вручення під розписку. Рішення, прийняте Регулятором у ході досудового розгляду спору, є обов’язковим до виконання учасниками спору і може бути оскаржене в суді.
Спори або суперечка між споживачем та постачальником природного газу можуть бути передані на розгляд відповідного суду згідно із встановленими правилами підвідомчості та підсудності. Не застосування заінтересованою стороною засобів досудового врегулювання спорів, передбачених законодавством або договором між постачальником та споживачем природного газу, не перешкоджає такій стороні у звернені до суду за захистом своїх прав та охоронюваних законом інтересів.
ВАШІ ПРОПОЗИЦІЇ, ЗАЯВИ, СКАРГИ, ПРЕТЕНЗІЇ, А ТАКОЖ ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ЗАГРОЗУ ЕЛЕКТРОБЕЗПЕЦІ МОЖНА ПОДАВАТИ:
Відповідно до порядку, усі звернення, скарги та претензії споживачів стосовно якості постачання електричної енергії та повідомлення споживачів про загрозу електробезпеки мають бути оформлені у письмовій або електронній формі та надані особисто або поштовим зв`язком на адресу:
У випадку виникнення будь-яких спірних питань, будь ласка звертайтеся за адресою: 04050, Україна, м. Київ, вул. Мельникова 12, з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00, обідня перерва з 13:00 до 14:00, або на електронну пошту: metidagaz@ukr.net Для отримання додаткової інформації та консультації можна звернутись по телефону: +380 (44) 223-14-76
Особа, відповідальна за врегулювання спорів, директор: Іванов Євгеній Олександрович
Отримані звернення, скарги, претензії та повідомлення споживачів розглядаються у порядку та строки, встановлені Правилами користування електричною енергією і чинним законодавством України.
ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ПОРЯДКУ ПОДАННЯ СПОЖИВАЧАМИ ЗВЕРНЕНЬ, СКАРГ, ПРЕТЕНЗІЙ, НАДАННЯ ПОВІДОМЛЕНЬ ПРО ЗАГРОЗУ ЕЛЕКТРОБЕЗПЕЦІ ТА ЇХ РОЗГЛЯДУ
Законом України «Про звернення громадян» визначаються загальні засади реалізації права громадян на звернення, яким передбачається право звернутися до органів державної влади, ісцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, до засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їхньої статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціальноекономічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.
Відповідно до Закону під зверненнями громадян слід розуміти викладені в письмовій або усній формі пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги.
Звернення може бути усним (викладеним громадянином і записаним посадовою особою на особистому прийомі) чи письмовим, надісланим поштою або переданим громадянином до відповідного органу, установи особисто чи через уповноважену ним особу, якщо ці повноваження оформлені відповідно до чинного законодавства. Звернення може бути подано як окремою особою (індивідуальне), так і групою осіб (колективне).
Окрім того, Закон встановлює наступні вимоги до звернення:
Звернення, оформлене без дотримання цих вимог, повертається заявникові з відповідними роз’ясненнями не пізніше як через десять днів від дня його надходження.
Варто зауважити, що письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.
Не розглядаються також повторні звернення одним і тим же органом від одного і того ж громадянина з одного і того ж питання, якщо перше вирішено по суті, а також звернення осіб, визнаних судом недієздатними.
Крім того, якщо питання, порушені в зверненні, одержаному органом державної влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, об’єднаннями громадян або посадовими особами, не входять до їх повноважень, таке звернення в термін не більше п’яти днів пересилається ними за належністю відповідному органу чи посадовій особі, про що повідомляється громадянину, який подав звернення. Стосовно строків розгляду звернень, Законом встановлено, що вони розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів.
На обґрунтовану письмову вимогу громадянина термін розгляду може бути скорочено від встановленого Законом терміну.
Звернення громадян, які мають встановлені законодавством пільги, розглядаються у першочерговому порядку.
Законом визначено, що органи державної влади, місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, об’єднання громадян, посадові особи розглядають звернення громадян без стягнення за це плати.
Крім того, Законом забороняється відмова в прийнятті та розгляді звернення з посиланням на політичні погляди, партійну належність, стать, вік, віросповідання, національність громадянина. У випадку, якщо громадянин не отримав відповідь на своє звернення, він відповідно до статті 55 Конституції України має право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
Всі спори та суперечки, що виникають з питань тлумачення і застосування Договору поставки електричної енергії або в зв'язку з ним, якості постачання електричної енергії або загрози електробезпеки, а також інші суперечки, які можуть виникнути при взаємодії між постачальником і споживачем, вирішуються шляхом переговорів у прозорий, справедливий і швидкий спосіб. Постачальник зобов'язаний розглянути усі скарги, отримані від споживачів, і протягом одного місяця повідомити про результати їх розгляду.
У випадку недосягнення згоди шляхом переговорів, споживач має право звернутися із заявою про вирішення спору до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – Регулятор, НКРЕКП) у відповідності до статті 21 Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» та/або передати спір на розгляд до суду у відповідності до чинного законодавства України.
Функції та повноваження Регулятора. Регулятор забезпечує захист прав та законних інтересів споживачів товарів (послуг), які виробляються (надаються) суб’єктами господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, розгляд звернень таких споживачів та врегулювання спорів, надання роз’яснень з питань застосування нормативно- правових актів Регулятора;
Розгляд скарг та врегулювання спорів
Регулятор розглядає скарги споживачів щодо порушення їхніх прав та інтересів суб’єктами господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, а також вирішує спори, що виникають між суб’єктами господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, з питань:
Регулятор розглядає скарги споживачів відповідно до Закону України "Про звернення громадян". Вирішення спорів, що виникають між суб’єктами господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, здійснюється у порядку, затвердженому Регулятором. Під час розгляду скарг, вирішення спорів Регулятор має право вимагати від суб’єктів господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, копії документів, пояснення та іншу інформацію, необхідні для встановлення фактичних обставин справи та врегулювання спорів.
До прийняття рішення по суті спірного питання Регулятор може проводити попередні слухання із залученням заінтересованих осіб та, за потреби, проводити позапланові перевірки. Порядок проведення попередніх слухань визначається Регулятором.
За результатами розгляду скарги, вирішення спорів Регулятор приймає рішення про:
Рішення Регулятора надається суб’єкту господарювання, що провадить діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, шляхом надсилання або вручення під розписку. Рішення, прийняте Регулятором у ході досудового розгляду спору, є обов’язковим до виконання учасниками спору і може бути оскаржене в суді.
КОНТАКТИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ КОМІСІЇ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП)
Адреса:
03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19
Для подання запитів на отримання інформації:
e-mail: public.info@nerc.gov.ua
тел.: +380 (44) 204-48-27, +380 (44) 204-48-94
факс: +380 (44) 277-30-47
На подання звернень:
e-mail: pr@nerc.gov.ua
факс: +380 (44) 277-30-47
КОНТАКТИ
МІНІСТЕРСТВА ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ (МІНЕНЕРГОВУГІЛЛЯ)
Адреса:
01601 Київ, вул. Хрещатик, 30
Для зверненнь громадян на телефон гарячої лінії Міненерговугілля України
e-mail:kanc@mev.gov.ua
тел.: +380 (44) 594-66-05, +380 (44) 531-36-89 (з 8:30 до 17:30)
1. Постачальник передає природний газ Споживачу, об’єкт якого підключений до газорозподільної системи, в точках виходу газотранспортної системи до відповідної газорозподільної системи.
Постачальник передає природний газ Споживачу, об’єкт якого підключений до газотранспортної системи в точках виходу з газотранспортної системи.
2. На Постачальника не покладаються обов’язки щодо оформлення відносин з Оператором ГРМ та витрати з розподілу природного газу, що передається за цим Договором Споживачу, об’єкт якого підключений до газорозподільної системи. Споживач несе всі витрати за розподіл природного газу мережами відповідного Оператора ГРМ.
На Постачальника покладаються обов’язки щодо оформлення відносин з Оператором ГТС з транспортування природного газу, що передається за цим Договором Споживачу, об’єкт якого підключений до газотранспортної системи. Споживач сплачує Постачальнику всі витрати на транспортування природного газу мережами Оператора ГТС для Споживача, які Постачальник включає в ціну газу, в порядку, встановленому Договором та/або додатковими угодами до Договору.
3.Сторони домовились, що до дня впровадження добового балансування на ринку природного газу та забезпечення Оператором ГТС функціонування Інформаційної платформи, відповідно до вимог Кодексу ГТС в редакції Постанови НКРЕКП №1437 від 27.12.2017р., Сторони керуються положеннями Договору, які діяли до 01 березня 2019 року.
4. Сторони до двадцять п’ятого числа Газового місяця (М -1) укладають додаткову угоду до Договору щодо постачання природного газу у Газовому місяці (М), в якій встановлюють обсяг природного газу, ціну постачання та графік розрахунків за нього.
5. Відповідно до укладеної додаткової угоди, Постачальник до двадцять восьмого числа Газового місяця (М -1) подає Оператору ГТС номінацію з обсягами газу, які будуть подані до газотранспортної системи для потреб Споживача у Газовому місяці (М).
6. Коригування договірних планових об’ємів постачання/споживання природного газу у Газовому місяці (М) здійснюється в порядку процедури надання реномінації, передбаченої Кодексом ГТС.
7. Сторони домовились, що з дня впровадження добового балансування на ринку природного газу та забезпечення Оператором ГТС функціонування Інформаційної платформи, відповідно до вимог Кодексу ГТС в редакції Постанови НКРЕКП №1437 від 27.12.2017р., Сторони керуються наступними умовами постачання:
7.1. Сторони не пізніше ніж за 5 днів до початку Газового місяця (М) укладають додаткову угоду до Договору щодо постачання природного газу у відповідному Розрахунковому періоді, в якій встановлюють обсяг природного газу, ціну постачання та графік розрахунків за нього.
7.2. Відповідно до укладеної додаткової угоди на відповідний Розрахунковий період, Постачальник:
- не пізніше ніж за 2 дні до початку Газового місяця (М) включає в Інформаційній платформі Споживача у власний Реєстр споживачів постачальника на відповідний Розрахунковий період.
- не пізніше ніж до 15:00 Газової доби (D-1) подає Оператору ГТС номінацію з обсягами газу, які будуть подані до газотранспортної системи для потреб Споживача протягом відповідної Газової доби (D) Газового місяця (М).
7.3. Споживач до подачі номінації Постачальником на відповідну Газову добу (D) має право змінити заявлені обсяги споживання в межах ± 5%, що були вказані в додатковій угоді на відповідний Розрахунковий період, шляхом направлення Постачальнику на електронну пошту m_top@ukr.net повідомлення про зміну планових обсягів споживання протягом відповідної Газової доби (D) (далі – Повідомлення). Повідомлення повинно містити наступну інформацію:
- дату Газової доби (D) щодо якої необхідно змінити обсяг;
- обсяг згідно укладеної додаткової угоди;
- обсяг на який необхідно збільшити/зменшити постачання газу протягом Газової доби (D).
Повідомлення надаються не пізніше 12:00 Газової доби (D-1).
7.4. Споживач протягом Газової доби (D) має право змінити заявлені обсяги споживання, що були в підтвердженій Оператором ГТС номінації в межах ± 5%, шляхом направлення Постачальнику на електронну пошту m_top@ukr.net заявки на зміну обсягів споживання протягом відповідної Газової доби (D) (далі – Заявка). Заявка повинна містити наступну інформацію:
- дату Газової доби (D) щодо якої необхідно змінити обсяг;
- обсяг згідно підтвердженої номінації/реномінації на час подання зміни;
- обсяг на який необхідно збільшити/зменшити постачання газу протягом Газової доби (D).
Змінам не підлягають обсяги газу, які були спожиті на підставі підтвердженої Оператором ГТС номінації.
Заявки надаються з 09:00 до 17:00 Газової доби (D).
7.5. Постачальник розглядає Заявки Споживача кожну повну годину. Постачальник розглядає останню Заявку Споживача, одержану перед повною годиною.
7.6. Відповідно до отриманої Заявки, Постачальник не пізніше закінчення наступної повної години подає Оператору ГТС реномінацію зі зміненими обсягами газу, які будуть подані до газотранспортної системи та спожиті Споживачем протягом відповідної Газової доби (D).
*Цей зразок договору на постачання природного газу (далі - Зразок) не є пропозицією укласти договір та не повинен розглядатися будь-якою особою як підстава для виникнення цивільних та/або господарських та/або інших зобов'язань.